Динаміка реалізації  проекту реконструкції Бортницької станції аерації

 

2014

Віталій Сташук у своїй передвиборчій програмі обіцяв проконтролювати виконання угоди з Урядом Японії  про фінансування повної реконструкції  Бортницької станції аерації.

 

2015

Народний депутат Віталій Сташук взяв участь  у робочій зустрічі з делегацією Японського агентства міжнародного співробітництва JICA  на території Бортницької станції аерації, під час якої сторони визначилися щодо подальшої співпраці з виділення кредиту для фінансування проекту реконструкції

 

2015

Під час години запитань до Уряду у Верховній Раді України Віталій Сташук порушив  питання щодо вчасного виконання Україною своїх зобов’язань для забезпечення виділення Урядом Японії кредитних коштів для проекту  Бортницької станції аерації. На той момент існувала загроза зриву проекту  через відсутність  процедурних рішень з боку української сторони.

2015

Народний депутат Віталій Сташук  як заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Японією у березні цього ж року здійснив відрядження до Японії. Під час зустрічі з віце-президентом Японського агентства міжнародного співробітництва JICA паном Ішікава представники української делегації запевнили, що Уряд і Верховна Рада України готові взяти відповідальність за реалізацію цього проекту.

«Я переконався в тому, що уряд Японії повністю підтримує Україну  і готовий надавати всебічну  допомогу в питаннях реформ інфраструктури. Мені було приємно, що є глибоке взаєморозуміння і готовність допомагати України у цей складний для нас час. Ця поїздка дала мені зрозуміти, що японці відкриті до роботи у будь-яких сферах. Вони готові надавати технічну допомогу та ділитись досвідом»

Як результат, 31 березня 2015 року Уряд схвалив проект розпорядження КМУ щодо затвердження відкорегованого  проекту реконструкції. А вже 8 квітня Посольство Японії направило ноту щодо прийняття Урядом Японії остаточного рішення щодо кредитування проекту реконструкції та утилізації осадів Бортницької станції аерації.

2 вересня 2015 року Верховна Рада проголосувала важливий законопроект «Про ратифікацію Договору (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії про надання кредитудля реалізації проекту модернізації Бортницької станції очистки стічних вод у рамках реалізації проекту «Реконструкція споруд очистки стічних  каналізаційних вод в будівництво технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації».

 

2015

У грудні Верховна Рада України проголосувала за необхідні зміни до Податкового та Митного кодексів, які передбачають звільнення від обкладення митними платежами техніки, необхідної для реалізації проекту.

«Дані закони передбачають тимчасові норми з метою звільнення від сплати мита, нарахування і сплати податків та зборів на період реалізації проекту постачальників, підрядників та консультантів за роботи, послуги і товари при реалізації проекту реконструкції Бортницької станції аерації»

 

2016

Віталій Сташук під час години запитань до Уряду  запропонував Віце-прем’єр-міністру Геннадію Зубку змінити графік державного фінансування проекту з модернізації Бортницької станції аерації задля вчасного виконання українською стороною підготовчих робіт.

У березні цього ж року народний депутат Віталій Сташук з трибуни Верховної Ради України закликав своїх колег об’єднатись і проконтролювати  реалізацію даного проекту.

«Ми маємо свої зобов’язання  – до листопада завершити усі підготовчі роботи. Для цього бюджетом країни було передбачено 61 млн.грн. на сьогодні ситуація така, що ці кошти можуть бути не використані до кінця листопада. Це поставить під загрозу виконання українських зобов’язань  з реалізації цього проекту»

 

2017

Віталій Сташук постійно взаємодіє як з українськими виконавцями, так і з японською стороною в рамках реалізації проектну реконструкції Бортницької станції аерації.

На даний час на Бортницькій станції аерації завершуються усі підготовчі роботи. До завершення проекту планується: завершити розробку робочої документації, провести конкурсний відбір генерального підрядника та безпосередньо виконати усі необхідні будівельні роботи.

На сьогодні в Дарниці втілюється найбільший інвестиційний проект в Україні в сфері житлово-комунального господарства. Реалізація цього проекту позбавить Київ від загрози екологічної катастрофи.

«Гарантую, що кожен етап цієї реконструкції буде перебувати під постійним і пильним депутатським контролем»